Kthehu lart

Për shkak të borës mbyllen shkollat

Për shkak të borës mbyllen shkollat GazetaExpress

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë duke e kaluar njërin nga dimrat më të ftohtë në historinë e saj.

Në disa shtete amerikane, shkollat u mbyllën dhe deputetët i shtynë të gjitha sesionet, pasi stuhitë e borës dhe akullit goditën verilindjen e SHBA'së.

Mediat amerikane njoftojnë, se në shtetin e Uashingtonit, tre stuhive të dëborës janë regjistruar gjatë shkurtit.

Gjatë janarit dhe shkurtit, në disa pjesë të vendin temperaturat kanë arritur deri në -51 gradë Celsius.

    Data: 11 Shkurt 2019 23:08
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera