Kthehu lart

Pas zjarrit, Kalifornia goditet nga shirat dhe përmbytjet

Pas zjarrit, Kalifornia goditet nga shirat dhe përmbytjet GazetaExpress

71 viktima deri me tani janë shkaktuar nga zjarret Mijëra familje të Kalifornisë veriore kanë lënë shtëpitë e tyre për shkak të stuhisë së zjarrit që ka goditur shtetin amerikan.

Kjo është tragjedia më e madhe nga zjarri në Kaliforninë, kurse banorët që kanë braktisur shtëpitë janë duke fjetur në tenda dhe makina, ndërsa përballen me një rrezik të ri, shira e rrëmbyeshëm që pritet të shkaktojnë përmbytje të rrezikshme dhe rrëshqitje të tokës.

Deri më tani janë identifikuar 71 viktima nga zjarri, kurse një numër shumë i madh janë ende të zhdukur.


    Data: 17 Nentor 2018 19:15
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera