Kthehu lart

Luajti piano për Angela Merkel, pak më vonë gjermanët ia refuzuan shtetësinë

Luajti piano për Angela Merkel, pak më vonë gjermanët ia refuzuan shtetësinë GazetaExpress

Kjo është Anastassiya Dranchuk, e cila ka luajtur piano për ish-liderin sovjetik Mihaili Gorbaçov, më vonë luajti edhe për Angela Merkel në mandatin e saj të parë në qeverinë gjermane

E rritur dhe e shkolluar në Gjermani ajo tani është depërtuar nga autoritete gjermane, sepse iu refuzua shtetësia.

Anastassiya u lind në Kazakistan më pas familja e saj udhëtuan në Gjermani qysh kur ajo ishte fëmijë.

Ajo tani ka 17 vjet dhe thotë se nuk e ka idenë çfarë është Kazakistani, krejt çka di për të është harta në të cilën ndodhet ky vend!

    Data: 25 Janar 2018 12:36
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera