Kthehu lart

Kuvendi mblidhet edhe sot

Kuvendi mblidhet edhe sot GazetaExpress

Sot Kuvendi i Kosovës mban seancën plenare me të vetmen pikë të rendit të ditës “Debat parlamentar në lidhje me dhunën në familje dhe adresimin institucional”.

Seanca organizohet në Ditës Ndërkombëtare të Gruas.

Dje gjatë ditës po ashtu është mbajtur një seancë me nismën e LDK-së dhe Lëvizjes Vetëvendosje, ku është debatuar lidhur me përjashtimin e Kosovës nga EQAR.

E gjithë seanca është shoqëruar me tensione dhe debat lidhur me dështimin e Kosovës në sektorin e arsimit.

    Data: 08 Mars 2018 07:38
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera