Kthehu lart

Kryeministri irakian: Ndalesa e Trump sulmon ata që luftojnë terrorizmin

Kryeministri irakian: Ndalesa e Trump sulmon ata që luftojnë terrorizmin GazetaExpress

Kryeministri irakian, Haider al-Abadi, ka reaguar lidhur me urdhrin e Presidentit Donald Trump për ndalimin e emigrantëve nga shtatë shtete, përfshirë Irakun.

Tha se vendimi i tij godet vendet dhe njerëzit që po sakrifikohen në luftën kundër terrorizmit.

‘Me këtë dekret është viktima që fajësohet” është shprehur ai.

Irani, Iraku, Libia, Somalia, Sudani, Siria dhe Jemeni janë vendet me shumicë myslimane të cilat preken nga dekreti i Trump.

    Data: 31 Janar 2017 23:45
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera