Kthehu lart

Jabllanovic publikisht u kërkon falje nënave gjakovare

Jabllanovic publikisht u kërkon falje nënave gjakovare GazetaExpress

Ministri për Komunitete dhe Kthim i Qeverisë së Kosovës, Aleksandar Jabllanoviq në mbledhjen e jashtëzakonshme të qeverisë, ka kërkuar falje për ofendimin që u bëri nënave gjakovare duke i quajtur "egërsira".

“U kërkoj fjale të gjitha nënave që janë ndier të prekura me këtë deklaratë”, ka thënë.

Jabllanoviq ka deklaruar se mund të jetë keqkuptuar, meqë sipas tij, nuk e ka pasur për qëllim t'a ofendoje popullin askënd.

“Mund të jem keqkuptuar, nuk e kam për qëllim të ofendoj askend”, ka thënë Jabllanoviq.

    Data: 19 Janar 2015 15:41
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera