Kthehu lart

Haradinaj viziton Nexhmije Pagarushen pas daljes nga spitali

Haradinaj viziton Nexhmije Pagarushen pas daljes nga spitali GazetaExpress

Kryeministri Ramush Haradinaj pas kthimit nga Samiti në Londër, ka vizituar ikonën e muzikës shqiptare, Nexhmije Pagarushën, në banesën e saj.

Kryeminstri dhe bashkëshortja e tij, ka shkuar për vizitë te Nexhmije Pagarusha, e cila ka pësuar një lëndim trupor.  

Kryemistri ka shkruar në Facebook se Pagarusha është shembull i forcës njerëzore përballë sfidave dhe do t’ia dalë edhe kësaj here.

Ky është postimi i plotë i kryeministrit:

Janë disa njerëz që çdo gjëje i japin shkëlqim dhe jetën e bëjnë më të bukur. E tillë është ikona e këngës shqipe, Nexhmije Pagarusha.

Bashkë me Anitën, e vizituam sot në shtëpinë e saj tek po merr trajtim mjekësor pas një lëndimi dhe i uruam shërim të shpejtë.

Bylbyli i muzikës shqiptare ishte gjithmonë shembull i forcës njerëzore përballë sfidave dhe ajo do t’ia dalë edhe kësaj herë, me sukses.

E paçim dhe gjatë me shëndet!

RH


    Data: 11 Korrik 2018 17:12
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera