Kthehu lart

Gucati i veteranëve: Vuçiqin do ta ndalnim edhe me armë

Gucati i veteranëve: Vuçiqin do ta ndalnim edhe me armë GazetaExpress

Kryetari i veteranëve të UCK’së, Hysni Gucati, në emisionin Frontal të Televizionit 7 ka folur për protestën e djeshme të organizuar në Drenicë për të mos i lejuar hyrjen në këtë rajon presidentit serb, Aleksander Vuciq. Sipas prijësit të veteranëve të UCK’së, Vuciq do ta pësonte keq nëse do të hynte dje në Skenderaj.

Gucati ka thënë se nëse do të realizohej vizita e Vuciqit në Banjë të Skenderajt, presidenti serb nuk do të shpëtonte lehtë, transmeton Gazeta Express.

 “Marsi i 98’ës do të përsëritej. Nëse do të hynte dje Vuciqi Drenica prapë do të dëshmonte vetën”

Gucati, i pyetur se si do të ndalej Vuciq, ka thënë se edhe do ta gjuanin, dhe jo me ngjyrë të kuqe.

Tutje kryetari i veteranëve ka thënë se presidentin serb e konsideron kriminel dhe se atij nuk duhet i’i lejohet hyrja pa kërkuar falje.

“Vuciq është një kriminel për ne. Plus në deklaratën e tij në Mitrovicë, ai e përkrahi Millosheviqin”, ka thënë Gucati. /Express/

    Data: 10 Shtator 2018 17:30
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera