Kthehu lart

Gashi: Ligji për pagat shkon në Kuvend në shtator

Gashi: Ligji për pagat shkon në Kuvend në shtator GazetaExpress

Në emisionin “Pressing”, me Leonard Kerqukin, në televizionin T7, po debatohet për aktgjykimin jashtëzakonisht kontradiktor të Gjykatës Kushtetuese të Kosovës, për vendimin e kryeministrit të vendit, Ramush Haradinaj, për t’ia rritur rrogën vetes dhe ministrave të tij.

Zëvendësministri i Financave, Fatmir Gashi, thotë se ligji për pagat do të shkojë në Kuvendin e Kosovës në muajin shtator.

“Kah shtatori sa i kam informatat unë, shpjegoi ai në Pressing.


Ndërkohë, këshilltari i kryeministrit Halil Matoshi, ka sqaruar se vendimi i Gjykatës Kushtetuese që lejon rritjen e pagave të kryeministrit dhe ministrave të tij hynë menjëherë në fuqi.

‘Vendimi i Gjykatës Kushtetuese implementohet menjëherë’, tha Matoshi

    Data: 12 Qershor 2018 22:07
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera