Kthehu lart

Flamuri i LGBT’së në ndërtesën e Qeverisë së Kosovës

Flamuri i LGBT’së në ndërtesën e Qeverisë së Kosovës GazetaExpress

Flamuri i Ylberit, i njohur si Flamuri i komunitetit LGBT, është vendosur në një nga sallat kryesore të ndërtesës së Qeverisë së Kosovës, në kuadër të javës për kundër-diskriminimit. Fotoja ku shihet Flamuri i LGBT’së bashkë me atë të BE’së dhe Kosovës është postuar nga Zëvendësministri i Punëve të Jashtme, Petrit Selimi.

    Data: 15 Maj 2014 14:59
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera