Kthehu lart

Emisioni “Komiteti” – mysafire Arbana Xharra (Video e plotë)

Emisioni “Komiteti” – mysafire Arbana Xharra (Video e plotë) GazetaExpress

Në RTV Dukagjini u transmetua emisioni i radhës “Komiteti”, prodhim i Gazetës Express. E ftuar ishte kryeredaktorja e gazetës “Zëri”, Arbana Xharra

Xharra në “Komiteti” – i drejtuar nga Berat Buzhala – ka folur flet për arsyet e ndërrimit të shpeshtë të shefave të Agjencisë Kosovare të Inteligjencës.

Ajo tregon për emrat, të cilët mund të marrin pozitën e shefit të shërbimit të inteligjencës.

Xharra ka folur për rrezikun nga imamëve që ushqejnë terrorizëm tek të rinjtë në Kosovë.

Ajo ka treguar se a ka shkruar Xharra për skandalet e Kishës Katolike, apo cak i kritikave të saj mbi religjionin ka qenë vetëm feja islame.

Arbana Xharra ka treguar se a është islamofobe.

Gazetarja ka folur gjithashtu për ndryshimin e administratës së re të Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe nëse Kosova do të vazhdojë të ketë përkrahjen amerikane.

Më poshtë mund të ndiqni emisionin e plotë:

    Data: 31 Janar 2017 23:00
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera