Kthehu lart

Bullgaria arreston një rus me kërkesë të SHBA'së

Bullgaria arreston një rus me kërkesë të SHBA'së Iliustrim GazetaExpress

Bullgaria arrestoi një rus në bazë të një urdhërarresti nga Shtetet e Bashkuara, bëri të ditur konsulli i përgjithshëm rus në qytetin Varna të Bullgarisë, Vladimir Klimanov.

Klimanov tha se policia në këtë qytet port ka arrestuar një person me shtetësi ruse dhe bullgare dhe se e ka identifikuar vetëm si Aleksandr Zh.

Mediat bullgare thanë se 38-vjeçari është i kërkuar në SHBA për shkaktim të dëmit prej 7 milionë dollarësh ndaj agjencive reklamuese.

Sipas disa njoftimeve, urdhërarresti është lëshuar nga një gjykatë në Nju Jork.
I dyshuari do të mbetet në paraburgim në pritje të një vendimi për ekstradimin e tij në Shtetet e Bashkuara.

Sipas njoftimeve, i dyshuari ka jetuar në Bullgari për tetë vjet dhe posedon një apartament në Varna.

    Data: 09 Nentor 2018 19:03
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera