Kthehu lart

Badovci pastrohet edhe nëpër shi

Badovci pastrohet edhe nëpër shi GazetaExpress

Ka filluar pastrimi i liqenit të Badovcit. Qindra njerëz i janë bashkuar nismës për pastrimin e shtatit të këtij liqeni, pas rënies së nivelit të ujit dhe daljes së mbeturinave në pah.

Përkundër temperaturave të ulëta dhe reshjeve të shiut, aktivistët po vazhdojnë pastrimin.

Kështu do të vazhdojnë deri në orën 15:00.

Kësaj iniciative i janë bashkuar shumë qytetarë, madje konsiderohet iniciativa më e madhe e bërë ndonjëherë në vendin tonë për raste si ky.

    Data: 02 Mars 2014 14:14
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera