Kthehu lart

Alpinistin e zë orteku në majë të malit (Foto)

Alpinistin e zë orteku në majë të malit (Foto) GazetaExpress

Will Sim rrezikoi jetën e tij teksa po ngjitej në një majë mali pasi e zuri një ortek bore. Alpinisti i cili po ngjiste “Mont Blanc’un” nuk i besoi syve kur pa tolenata me borë që i binin mbi kokë.

E vetmja gjë që mund të bënte ishte të kapej fortë pas shkëmbinjve dhe t’i rezistonte borës.

Në fund ai arriti të ngjitej në majë dhe t’i shpëtonte rrezikut të madh.


    Data: 31 Janar 2017 23:16
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera