Kthehu lart

A e dini se kujt i dedikohet Shef Burger nga KFC?

A e dini se kujt i dedikohet Shef Burger nga KFC? GazetaExpress

Produkti më i fundit nga brendi botërorë KFC i quajtur Shef Burger prek zemrat e të gjithë atyre që guxojnë të sfidojnë dhe ngacmojnë shqisat e tyre.

Ky burger është transformim i “Original Burger”, i cili është produkt themelorë në menu-në e KFC’s, por ajo çfarë e bën këtë produkt shumë të veçantë është prekja magjike që ndërron tërë karakterin dhe shijen e burgerit.

Bëhet fjalë për sosin Chilli Cheese Sauce i cili është tejet i admirueshëm nga klientët e KFC’s në mbarë botën. 

Pas lansimit të këtij produkti, në bazë të shitjeve, shumë konsumatorë të KFC’s pohojnë se ky sos i’a ndërron shijen dhe karakterin burgerit “Original Burger” duke e bërë Shef Burger’in pjesë të familjes në menu-në KFC. Andaj… Mos prit më shumë, mos mendo dy herë e as mos lakmo… vetëm gjeje pikën më afërt të KFC në këtë hartë http://kfc-ks.com/restaurants/ dhe lejoni KFC’n të punojë PËR TY me një Shef Burger.

    Data: 12 Korrik 2018 14:09
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera