Kthehu lart

A do të ndalë Thaçi rezolutën e PSD'së përmes PDK'së? Flet Molliqaj

A do të ndalë Thaçi rezolutën e PSD'së përmes PDK'së? Flet Molliqaj GazetaExpress

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj, ka folur rreth gjasave të aprovimit në Kuvendin e Kosovës të Rezolutës për dialogun me Serbinë dhe të Ekipit Negociator.

Molliqaj është pyetur në emisionin “DPT Te Fidani”, në televizionin T7, nëse Partia Demokratike e Kosovës mund të mos e mbështesë nismën e PSD’së, që do t’ia zvogëlonte presidentit të vendit, Hashim Thaçi, rolin në dialogun me Serbinë.

“Roli i Thaçit në PDK është i jashtëzakonshëm”, është shprehur Molliqaj. “Thaçi ka ndikim të jashtëzakonshëm në PDK”, ka nënvizuar ai, teksa ka thënë se s’mund të spekulojë për gjëra të tjera.

“Rezolutën duhet të na votojë ose PDK, ose LDK, apo VV”, ka thënë Molliqaj.

Ai ka thënë se pa e pasur votën e këtyre partive nuk do të qitet në votim Rezoluta. /Express/

    Data: 05 Dhjetor 2018 23:45
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera