Trump thotë se shefi i inteligjencës amerikane i denoncon pohimet se Rusia ka materiale sekrete për të


12/01/2017

Trump shkroi sot në rrjetin social “Twitter” se pohimet e pavërtetuara janë “të rreme dhe imagjinuara”, transmeton Express.

Drejtori i Inteligjencës Kombëtare të SHBA-së, James Clapper, nuk ka shkuar aq larg sa që t’i hedhë poshtë pohimet në një komunikatë që e publikoi të mërkurën në mbrëmje sipas kokës lokale në SHBA.

“Inteligjenca amerikane nuk ka dhënë asnjë mendim se informatat në këtë dokument janë të besueshme,” ka thënë Clapper.

Ndërkohë, Trump e ka shkruar këtë status në “Twitter”.

“James Clapper më telefoni dje për ta denoncuar raportin e rremë dhe imagjinar që ka qarkulluar jashtëligjshëm në media. Fakte të shpikura dhe pasinqerta. Shumë keq!”/Gazeta Express/ 

Te fundit nga kategoria


Kthehu lart