Trump i gatshëm të punojë me Rusinë


14/01/2017

Trumo i tha Wall Street Journal se sanksionet sapo të vendosura në Rusi do të mbeten “edhe për një periudhë”, por më pas do të hiqen, shkruan BBC, transmeton Gazeta Express.

Ndërkohë, një komitet i Senatit amerikanë do të hetojë pohimet se Rusia është përpjekur të ndërhyjë në zgjedhjet presidenciale.

Në intervistën e tij, Trump tha se sanksionet në Rusi mund të hiqen nëse Moska ndihmon Uashingtonin në luftën kundër ekstremizmit islamik dhe në çështje të tjera.

Ai gjithashtu tregoi se mban shpresa për një takim me Putinin.

Te fundit nga kategoria


Kthehu lart