Thaçi në SHBA flet për kufijtë, Haradinaj për viza


22/09/2018

Përderisa Thaçi, siç mësohet, pritet të flasë rreth dialogut dhe për çështjen e kufijve me Serbinë në takimet që do t’i zhvillojë me krerët e shteteve të ndryshme, Haradinaj në SHBA pritet të lobojë për çështjen e vizave.

Kreu i shtetit, Hashim Thaçi, ka thënë se në kuadër të këtij udhëtimi ka gjasa që të takohet edhe me presidentin e SHBA-së, Donald Trump. /zeri

Te fundit nga kategoria


Kthehu lart