Tensione të reja në Idomeni: Rrahje mes kurdëve dhe afganëve (VIDEO)


12/04/2016

Një grup më i madh e ka gjuajtur me gurë
vagonin, brenda të cilit ka pasur familje të akomoduara, transmeton Portalb.

Tani për tani nuk ka informacione se sa
persona janë lënduar. Policia e greke ka arritur t’i qetësojë grupet e
përfshira në përleshje.

Pas incidenteve të shumta
në kufirin greko-maqedon, policia greke tanimë është më e organizuar.

Te fundit nga kategoria


Kthehu lart