Shtatzëna që humbi foshnjën në aksident vazhdon të jetë në gjendje të rëndë


10/02/2019

Një kamionetë, nga pakujdesia, goditi një këmbësore.

E 22 vjeçarja ishte shtatzënë dhe në momentin e aksidentit ishte duke ecur në trotuar.

Reagimi për t`i dalë në ndihmë ishte i shpejtë.

Ajo menjëherë u dërgua në Qendrën Emergjente për trajtim mjekësor.

HUMBI FOSHNJËN, GRUAJA NË GJENDJE TË RËNDË

Përkundër intervenimit të mjekëve, foshnja nuk mbijetoi.

Kjo u bë e ditur gjatë së shtunës edhe nga Policia e Kosovës.

E kjo situatë ka mërzitur jashtë mase familjarët e viktimës.

Ata i kanë thënë televizionit T7 se e kanë përjetuar rëndë humbjen e foshnjës dhe se as gjendja e vajzës nuk është e mirë.

Viktima ka pasur hemorragji te brendshme, disa thyerje ne trup, dhe i është nënshtruar dy intervenimeve deri me tani.

Ajo aktualisht gjendet nën kujdes intensiv.

Artikull i sponsoruar

Te fundit nga kategoria


Kthehu lart