Shpëtim spektakolar: Skitari i lënduar u gjet nga një helikopter


10/01/2019

Manovrimi që praktikohet nga piloti i këtij helikopteri është shumë delikat dhe shihet sa shumë i afrohet malit për të arritur skitarin e plagosur që ka ngecur në një majë mali të thepisur.

Imazhet mbresëlënëse tregojnë veprimet e helikopterit të xhandarmërisë së alpeve Alta Montagna.

Helikat e helikopterit madje prekin dhe borën. Mos e humbisni videon.

Te fundit nga kategoria


Kthehu lart