Shpërthim bombe në Irlandën Veriore


20/01/2019

Zyrtarët policorë ishin të pranishëm në kohën kur ndodhi shpërthimi. Ata e kanë rrethuar skenën dhe i kanë evakuuar ndërtesat përreth vendit të ngjarjes. Besohet se vetura në të cilën ndodhi shpërthimi ishte vjedhur pak orë para shpërthimit.

Policia thotë se në këtë lokacion ndodhet edhe një veturë tjetër e dyshimtë dhe i kanë këshilluar banorët që të përgatiten për t’u larguar për arsye të sigurisë. 

Një banor ka thënë se dritaret e banesës së tij janë dridhur nga shpërthimi. “Ishte shumë i fuqishëm, e dita që është bombë”, tha Greg McMaughlin, shkruan “BBC”, transmeton Gazeta Express.

Artikull i sponsoruar

Te fundit nga kategoria


Kthehu lart