Scott: SHBA-ja dhe BE-ja të bindur se taksa duhet hequr


04/12/2018

Ai me këtë rast, në Twitter, siç përcjell rts, në gjuhë serbe ka shkruar:

“Normalizimi i marrëdhënieve ndërmjet Serbisë e Kosovës është rruga e vetme drejt stabilitetit e prosperitetit. Nevojitet gjakftohtësi dhe udhëheqje e guximshme. SHBA-ja dhe BE -ja janë të bashkuar në bindjen se tarifa duhet hequr”.

Kyle Scott sot ka biseduar me kryetarin e Serbisë, Alaksandar Vuçiq, i cili e ka lutur që SHBA ta shfrytëzojë ndikimin e vet politik dhe t’ia tërheqë vërejtjen Kosovës se “me hapin e vet po e rrezikon paqen e stabilitetin në rajon”.

Scott nuk e ka komentuar paralajmërimin për formimin e Ushtrisë së Kosovës.

Me Vuçiqin sot kanë biseduar edhe ambasadori i Kinës dhe ai Rusisë në Beograd.

Artikull i sponsoruar

Te fundit nga kategoria


Kthehu lart