Protesta të përgjakshme në Haiti, 4 të vdekur


11/02/2019

Në protestë 4 persona vdiqën, ndërsa 9 të tjerë kanë mbetur të plagosur. Demonstrata po mbahet në kryeqytetin e vendit në Port-au-Prince, por edhe në qytete të tjera u përhap irritimi ndaj kreut të shtetit.

Opozita kërkon dorëheqjen e presidentit të vendit Jovenel Moise. Kjo sepse anëtarët opozitarë akuzojnë ata në Qeveri se kanë bërë korrupsion dhe ndaj duhet të japin dorëheqjen. Në kryeqytet dhe në qytete të tjera më të vogla janë anuluar edhe festimet për karnavale.

Artikull i sponsoruar

Te fundit nga kategoria


Kthehu lart