Petrit Zogaj: Familja Dehari të çlirohet nga pengmarrja e Vetëvendosjes


11/11/2016

Dehari vdiq në burgun e Prizrenit më 5 nëntor.

“Rasti Astrit Deharit është rasti më i rëndë në vitet e fundit. Por unë nuk do të doja që familjarët e Astritit të ishin të rrethuar nga zyrtarë të Vetëvendosjes. Që të hiqet ideja se fëmija biologjik është më pak i rëndësishëm se ai ideologjik dhe politik. Do të doja që ata të çliroheshin nga kjo pengmarrës që u ka bërë Vetëvendosja. Nuk besoj që një nënë dhe baba ndihet mirë me ata njerëz përreth dhe sigurisht janë nën presionin e partisë”, ka thënë Zogaj për Klan Kosova.

Artikull i sponsoruar

Te fundit nga kategoria


Kthehu lart