Pas inaugurimit, Trump do të bisedojë me Putinin


13/01/2017

Biseda është bërë me qëllim të planifikimit të një bisede telefonike në mes të presidentit të zgjedhur amerikan dhe liderin rus, Vladimir Putin.

Sipas këtij njoftimi, biseda telefonike planifikohet pas inaugurimit të Trumpit më 20 janar, transmeton rel.

Biseda telefonike e cila është bërë më 28 dhjetor ka ndodhur pas shkëmbimit të disa mesazheve telefonike në mes të Flynn dhe ambasadorit rus, për Krishtlindje.

Te fundit nga kategoria


Kthehu lart