Parashikimi i motit për 5 ditët e ardhshme


19/09/2018

Temperaturat e ajrit, do të mbesin mbi vlera mesatare. Minimalet do të luhaten nga 9C deri në 12C, e maksimalet nga 27C deri në 29C, vetëm ditën e diel pritet të zbresin në 24C.

Parashikimi i detajuar i motit për 5 ditë:

20.09 – Mot i mirë, kryesisht me diell
21.09 – Mot i mirë, kryesisht me vransira dhe intervale me diell.
22.09-23.09 – Ditën e shtunë mot shumë i ngrohtë, kryesisht me diell, e pasdite intervale me vransira. Të dielen mot pjesërisht i vranët.24.09 – Mot shumë i ngrohtë, kryesisht me diell.

Do të fryejë erë e lehtë dhe drejtimesh të ndryshme 1-4m/s.. Shtypja atmosferike mbetet e lartë, mbi vlera normale, por në fillim të javës pritet të pësojë rënie.

Te fundit nga kategoria


Kthehu lart