“Panama Papers” prek edhe Google dhe Facebook


12/04/2016

Kompanitë të cilat preken nga kjo rritje e taksave janë Starbucks, Google dhe Facebook, ku thuhet se ata do të paguajnë më shumë taksa në vendet e BE’së, shkruan BBC, transmeton Gazeta Express.

Këto plane të shpalosura nga Bashkimi Europian për rritjen e taksave për kompanitë e mëdha, vijnë pas zbulimit të aferës “Panama Papers”. /GazetaExpress/

Te fundit nga kategoria


Kthehu lart