Kthehu lart

Vasili: Naftëtarët s’kanë bukë, kryeministri bën aktorin e Hollywood-it nga ekrani

Vasili: Naftëtarët s’kanë bukë, kryeministri bën aktorin e Hollywood-it nga ekrani GazetaExpress

Kreu i grupit parlamentar i LSI-së, Petrit Vasili reagon në lidhje me konferencën e kryeministrit Edi Rama me naftëtarët.

Ai shkruan se ndërkohë që naftëtarët vuajnë për bukën e gojës Rama i veshur me kostum luan komedi.

Kryeministri i pashpirt flet me naftetaret si kryetar OJQ-je nga ekrani.

“Naftetaret kane nje hall shume te madh, qe eshte mbijetesa, thene thjesht buka e gojes.

Kryeministri ne degjesat estrade, qe ben medemek per te degjuar popullin shkon vete dhe luan komedine e radhes.

Kurse me minatoret, qe kane lene djersen e gjakun ne nafte kryeministri flet nga ekrani.

Naftetaret s'kane buke per femijet e tyre ky kryeminister i veshur e i ngjeshur, me kostum e me kollare dhe i parfumosur ben aktorin e Hollyëood-it me fukarenjte.Turp i madh dhe gjynah i rende”, shkruan Vasili.

Gazeta Express

    Data: 22 Janar 2018 11:28
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera