Kthehu lart

Tjetër goditje tërmeti këtë mëngjes!

Tjetër goditje tërmeti këtë mëngjes! GazetaExpress

Pas termetit te djeshem qe shkundi Tiranen, te tjeter termet eshte regjistruar ne oret e para te mengjesit te sotem.

Sipas IGJEUM lekundja eshte regjistruar ne oren 01:54 ne Kuraten, Durres dhe ka pasur magnitude 1.4.  Lekundja ka qene per fat e lehte dhe nuk eshte ndjere shume.

Ja tabela 

Tërmeti shkundi Tiranën, ja ku ishte epiqendra dhe magnituda
Lëkundje tërmeti sërish në Tiranë. Lëkundjet janë ndier rreth orës 15:05. Termeti ka qene 31 km larg Tiranes, me epiqender ne Rrogozhine, dhe magnitude 4.5 ballë i shkalles Rihter, sipas te dhenave nga IGJEUM. Lekundjet jane ndiere edhe ne Kavaje dhe Durres.
Te dhenat e fundit zyrtare per termetin, sipas IGJEUM:
Data: 17/07/2018
Ora: 13:05:07
M=4.7
Place: 11 Km, VL Rrogozhin. 26 Km ne Jug te Tiranes 41.1° N, 19.78° E
Thellësia: 36 KM.


    Data: 18 Korrik 2018 08:51
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera