Shpëtohen nga mbytja 60-vjeçari dhe dy fëmijë në Shkodër

Policia e Shkodrës dhe FNSH-ja, kanë shpëtuar ditën e sotme 2 të mitur dhe një 60 vjeçar, të mbetur të bllokuar si pasojë e vërshimit të ujërave të lumit Kir.

GazetaExpress

Mësohet se policia është vënë në lëvizje nga një telefonatë, që ka njoftuar se 2 të mitur kishin mbetur të bllokuar në ujerat e lumit Kir, poshtë Urës së Bardhajve.

Në zonën ku u kërkua ndihmë, shkuan shërbimet e Policisë lokale dhe Grupi i Emergjencave të FNSH-së, Shkodër.

Ata u angazhuan në operacionin e shpëtimit dhe arritën në kohë të nxirrnin nga uji 2 fëmijët e moshës 14 vjeçare, si dhe F.Gj. 60 vjeç, i cili kishte shkuar për t’u ofruar ndihmë fëmijëve.

Blutë e Shkodrës bëjnë me dije se tre të shpëtuarit janë dërguar në Spitalin Rajonal Shkodër për kontroll, dhe janë në gjendje të mirë shëndetësore.

/GazetaExpress/

Të tjera

Lajmet e fundit