Kthehu lart

Përplasja mes studentëve dhe policisë, pedagogët: Dënojmë dhunën

Përplasja mes studentëve dhe policisë, pedagogët: Dënojmë dhunën GazetaExpress

Një grup prej 21 pedagogësh dënojnë me forcë ndërhyrjen e policisë në ambientet në Fakultetin e Ekonomisë dhe ushtrimin e dhunës ndaj studentëve.

Pedagogët thonë se "jemi pro arsimit cilësor dhe kërkesave për të përmirësuar aktivitetin akademik si dhe për gjetjen e një platforme të përshtatshme për arritjen e këtij objektivi.

Që prej mbrëmjes së djeshme një grup studentësh u ngujuan brenda godinës së Fakultetit Ekonomik, ndërsa nuk mungoi përplasja me policinë privat dhe atë të shtetit që tentuan t’i nxjerrin jashtë më dhunë./Express

    Data: 11 Janar 2019 20:15
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera