Kthehu lart

Përfundon votimi në Gjirokastër. Tritan Shehu rikthehet në parlament

GazetaExpress

Tritan Shehu, ish- themeluesi i PD-së do të rikthehet në parlament.

Qarku i Gjirokastrës përfundoi numërimin e votave, ndërsa në total PS mori 3 mandate, PD 1 dhe LSI 1.

Çuçi, Kumbaro dhe Golemi do jenë deputetët e PS-së nga qarku i Gjirokastrës, ndërsa Vangjel Tavo i LSI-së.

Pasi një mungese relativisht të gjatë një nga themeluesit e PD-së, Tritan Shehu do të jetë pjesë e parlamentit të ri.

PD

Tritan Shehu

LSI

Vangjel Tavo

PS

Bledar Çuçi

Mirela Kumbaro

Flamur Golemi/Gazeta Express

    Data: 26 Qershor 2017 23:38
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera