Kthehu lart

Përfundon ‘ngujimi’ treditor mes Bushatit dhe Kotzias në Korçë

Përfundon ‘ngujimi’ treditor mes Bushatit dhe Kotzias në Korçë GazetaExpress

Ka përfunduar takimi treditor mes Ministrit të Jashtëm të Shqipërisë Ditmir Bushati dhe Ministrit të Jashtëm të Greqisë Nikos Kotzias.

Takimi mes tyre nis ditën e premte në Korçë, ku palët u mblodhën në një hotel dhe për dre ditë kanë diskuar mes tyre çështjet të lëna pezull me Greqisë dhe Shqipërisë. Ende nuk dihet nëse takim ka pasur rezultat, por mësohet se ministri i Jashtë grek është larguar nga hoteli për tu nisur drejt Kapshticës.

Mbrëmjen e djeshme, në një prononcim për mediat Bushati ishte optimist mbi bisedimet, por pa treguar më shumë se çfarë është diskutuar. 

/GazetaExpress/

    Data: 21 Janar 2018 12:09
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera