Kthehu lart

Lulzim Basha reagon i tronditur për tragjedinë në Genova

Lulzim Basha reagon i tronditur për tragjedinë në Genova GazetaExpress

​ Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha duke shprehur ngushëllime për aksidentin tragjik në Gjenova të Italisë, thotë se shpreh solidaritet me popullin dhe qeverinë italiane.

'I tronditur percolla lajmin e aksidentit te tmerrshem ne Genova. Ne keto momente te veshtira per Italine mike dhe popullin mik italian, shpreh ngushellimet per viktimat e familjet e tyre, dhe solidaritet te plote me qeverine” ka shkruar Basha në mesazhin e tij ngushëllues. 

    Data: 14 Gusht 2018 18:39
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera