Kthehu lart

Habit qytetari me deklaratën: Të mbledhin lekët, se tokën për Teatrin do ta fal unë"

Habit qytetari me deklaratën: Të mbledhin lekët, se tokën për Teatrin do ta fal unë" GazetaExpress

Vijoi edhe mbrëmjen e sotme protesta e artistëve për çështjen e Teatrit Kombëtar.

Përveç fjalëve të aktorëve ai që ka habitur ka qenë një qytetar i thjeshtë nga Tirana. 

Qytetari deklaroi se do të dhurojë tokën e tij për teatrin.

“Këta pretendojnë se nuk ka para për të bërë teatër. Këta nuk kanë një drejtor. Unë e di mirë se si vidhen pronat në Tiranë dhe ne nuk duhet të lejojmë që këtë tokë ta grabisin Erion Veliaj me Edi Ramën.

Unë  kam një pronë në mes të Tiranës që do të ma vjedhe Edi Rama me Erion Veliaj dhe deklaroj publikisht se do ta fal për teatrin dhe le ti mbledhin lekët ata”, tha ai dhe mori duartrokitje./newsbomb

    Data: 17 Qershor 2018 23:11
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera