Breshëri shkatërron prodhimet bujqësore në Pogradec

Në qytetin e Pogradecit dhe në zonat përreth pasditen e sotme ka rënë breshër duke shkaktuar dëme në prodhimet bujqësore.

GazetaExpress

Dëme të shumta në bujqësi janë shkaktuar në fshatin Velçna të njësisë administrative Proptisht.

Dëmet kryesisht konsistojnë në pemët frutore si mollë, rrush, ftua etj.

Fotot nga OraNews

Të tjera

Lajmet e fundit