Kthehu lart

Breshëri shkatërron prodhimet bujqësore në Pogradec

Breshëri shkatërron prodhimet bujqësore në Pogradec GazetaExpress

Në qytetin e Pogradecit dhe në zonat përreth pasditen e sotme ka rënë breshër duke shkaktuar dëme në prodhimet bujqësore.

Dëme të shumta në bujqësi janë shkaktuar në fshatin Velçna të njësisë administrative Proptisht.

Dëmet kryesisht konsistojnë në pemët frutore si mollë, rrush, ftua etj.

Fotot nga OraNews
    Data: 08 Shtator 2018 19:16
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera