Zbardhet dëshmia e policit, çfarë tregon për videon e skandalit - Gazeta Express

Zbardhet dëshmia e policit, çfarë tregon për videon e skandalit

12/02/2019 14:41

53-vjeçari që u arrestua vetëm një orë pas publikimit të një videoje në mediat online, mësohet se ka mbajtur qëndrim mohues ndaj akuzave të ngritura nga nëna e vajzës 15-vjeçare.

Zyrtarë të Shërbimit për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat nga Tirana kanë marrë në pyetje për më shumë se 1 orë efektivin, ku ndër të tjera ka theksuar se nuk është e vërtetë që ka ngacmuar seksualisht vajzën minorene.
Ai ka pranuar se ajo qe eshte shperndare ne media, eshte nje video e tij, por nuk ka lidhje me asnje te mitur e as me akuzat qe jane bere nga nena e 15-vjecares, qe pretendon se e ka kanosur e shtantazhuar.

Por, pavarësisht këtij pretendimi të 53-vjeçarit, vetë Policia e Shtetit, por dhe Prokuroria Shkodër, kanë nisur hetimet për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

Gjithashtu, kanë nisur verifikimet sa u takon pretendimeve të nënës së të miturës, e cila ka deklaruar se në Komisariatin e Koplikut dhe Drejtorinë e Policisë Shkodër nuk është pritur për të bërë denoncim për policin e arrestuar tashmë.

Një rast i ngjashëm, por dhe më i rëndë, u zbulua vetëm pak ditë më parë në Drenas të Kosovës, ku një efektiv Policie kishte abuzuar seksualisht me një 16-vjeçare. Madje, pas kishte kryer marrëdhënie seksuale, e kishte detyruar që të kryente abort./Panorama