Maqedonia ndryshon emrin, si e komenton Tirana zyrtare


11/01/2019

“Votimi përfundimtar i Marrëveshjes së Prespës nga Parlamenti maqedonas është një demonstrim i qartë i aftësisë politike për të hapur rrugën drejt NATO-s dhe BE-së. Kontributi i partive politike shqiptare edhe njëherë u dëshmua si faktor vendimtar. Urime”, shkroi Bushati.

Ndërsa kreu i PD-së, Lulzim Basha shprehet: Përshëndes votimin e ndryshimeve kushtetuese nga Parlamenti i Maqedonisë Veriore. 

Ky akt i përgjegjshmërisë së lartë politike është një hap historik për konsolidimin e rajonit si pjesë e familjes Euroatlantike që forcon paqen, sigurinë dhe vlerat demokratike.

Te fundit nga kategoria


Kthehu lart