Kthehu lart

Zaevi dhe Ademi nesër për vizitë pune në Bullgari

Zaevi dhe Ademi nesër për vizitë pune në Bullgari GazetaExpress

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev nesër do të vizitojë Bullgarinë, ku do të takohet me kryeministrin bullgar Bojko Borisov.

Dy kryeministrat, siç njofton zyra për informim e Qeverisë së Maqedonisë, do të diskutojnë për bashkëpunimin në sektorë të ndryshëm, projekte në fushën e infrastrukturës dhe transportit, si dhe për zbatimin e Marrëveshjes ndërshtetërore për miqësi, fqinjësi dhe bashkëpunim.

Në delegacion do të jenë edhe ministri i Kulturës Asaf Ademi dhe koordinatori kombëtar për kulturë, Robert Allagjozovski.

Gjatë vizitës, ministrat e kulturës të dyja vendeve, Boil Banov dhe Asaf Ademi, do të nënshkruajnë “Program për bashkëpunim në fushën e kulturës” mes Republikës së Bullgarisë dhe Republikës së Maqedonisë.

    Data: 03 Shkurt 2019 16:36
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera