Kthehu lart

Skadon paraburgimi shtëpiak për të akuzuarit në rastin “Perandoria”

Skadon paraburgimi shtëpiak për të akuzuarit në rastin “Perandoria” GazetaExpress

Sot skadojnë 30 ditë paraburgim shtëpiak për biznesmenin Orce Kamçev, ish-drejtorin e DSK-së Sasho Mijallkov, si dhe për pronarin e fabrikës "Pelisterka", Cvetan Pandelevski, që të tre të akuzuar në rastin e PSP-së “Perandoria”.

Gjatë ditës do të shihet nëse Gjykata Themelore Shkupi 1 dhe Gjykata e Apelit do ta respektojnë mendimin e Gjykatës Supreme, e cila i ndaloi të gjitha hetimet PSP-së të ngritura pas 30 qershorit të vitit 2017.

    Data: 06 Shkurt 2019 11:10
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera