Mësohet emri i shefit të Stafit të Trumpit


13/11/2016

Lajmi pritet të sjellë pakënaqësi në mesin e disa qarqeve të mbështetësve më anti-sistem të Trumpit, përderisa të tjerët do ta shohin këtë hap si gjest pajtimi me konservatorët më të moderuar, shkruan Daily Mail.

Fillimisht mendohej se Steven Bannon, ish-bankier i Goldman Sachs dhe shef i Breitbart News, do të merrte postin e rëndësishëm, transmeton Gazeta Express.

Por, zgjedhja e Priebus sugjeron një qasje më tradicionale dhe më të sigurt për qeverisje nga Trump. /Express/

Te fundit nga kategoria


Kthehu lart