Me Trump-in president, epoka e një shteti palestinez merr fund


09/11/2016

Sipas tij, një shtet palestinez do ta dëmtonte kauzën e vendit të tij për siguri dhe ligj, transmeton Express.

“Fitorja e Trump-it është një mundësi për Izraelin që menjëherë ta anulojë nocionin për një shtet palestinez në qendër të vendit, i cili do të dëmtonte sigurinë dhe ligjin tonë”, ka thënë Bennett.

“Ky është qëndrimi i presidentit të sapozgjedhur… epoka e një shteti palestinez merr fund”, ka shtuar ai./Express/   

Artikull i sponsoruar

Te fundit nga kategoria


Kthehu lart