McCain shkon sot në Beograd, për të folur rreth Kosovës


10/04/2017

Vuçiq, siç njofton b92, ka thënë se me senatorin amerikan do të bisedojë për pozitën e serbëve në Kosovë ndërsa pret që të bëhet fjalë edhe për Sirinë, përkatësisht për orientimin politikës së jashtme të Serbisë.

Kryetari i ardhshëm serb ka shtuar se Kosova do të jetë njëra nga temat duke u ankuar se tani nuk është lehtë të flitet për këtë temë, pasi, sipas tij, “çfarë të thuhet pas deklaratave të Daut Haradinajt, Hashim Thaçit dhe ftesës së shqiptarëve në Maqedoni që t’i marrin gjërat vetë në duar”.

Artikull i sponsoruar

Te fundit nga kategoria


Kthehu lart