Ky president evropian i gëzohet fitores së Trumpit, thotë se i ndan mendimet e njëjta me të


09/11/2016

Zeman, i cili udhëheq Çekinë si një shtet anëtare e NATO’s dhe Bashkimit Evropian por që nuk manovron politika në baza ditore, e përkrahu edhe publikisht Trumpin në shtator, transmeton Express.

“Do të doja që përzemërsisht ta uroj Donald Trumpin. Si njëri nga politikanët e pakt evropian, pata deklaruar përkrahje publike për këtë kandidat… sepse unë pajtohem me mendimin e tij për emigrimin si dhe luftën kundër terrorizmit islamik,” ka thënë Zeman para gazetarëve në një konferencë të rrallë për media në Pragë./Express/    

Në foton më lart shihet Zeman gjatë një adresimi në OKB.

Te fundit nga kategoria


Kthehu lart