Ky është politikani i parë britanik që takohet me Trumpin pas zgjedhjeve (Foto)


13/11/2016

Një zëdhënës i UKIP-it ka thënë se Farage e ka diskutuar fitoren dhe lirinë me Trumpin, gjatë një vizite bërë rrokaqiellit “Trump Tower” në Nju Jork, transmeton Express.

Ndërkohë, zëdhënësja e Trumpit, Kellyanne Conëay, ka thënë se takimi i dy liderëve ka qenë shumë produktiv.

Në anën tjetër, zyra e kryeministres së Britanisë së Madhe ka thënë se Farage nuk ka asnjë rol në marrëdhëniet e Qeverisë me Administratën në ardhje të SHBA-së.

Pas takimit, Farage ka thënë: “Ishte nder i madh që kaloj kohë me Donald Trump. Ai ishte i qetë dhe më plot ide të mira.”/Express/

Artikull i sponsoruar

Te fundit nga kategoria


Kthehu lart