Juncker: Zgjedhja e Trumpit rrezikon marrëdhëniet SHBA-Evropë


11/11/2016

Kështu ka paralajmëruar presidenti i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker, transmeton Express.

 “Ne duhet t’ia mësojmë presidentit të sapozgjedhur (Trumpiy) se çka është Evropa dhe si funksionon”, ka thënë Junker, gjatë një fjalimi para studentëve në Luksemburg.

Marrëdhëniet ndërkombëtare mund të preken “në themelet e tyre dhe në strukturë”, ka shtuar tutje Juncker./Express

 

Artikull i sponsoruar

Te fundit nga kategoria


Kthehu lart