​ Itali, 3 të vdekur nga moti i keq


24/02/2019

Së paku tre persona e kanë humbur jetën nga moti i keq i cili dje përfshiu pjesët qendrore dhe jugore të Italisë.

Mediat italiane raportojnë se në zonën Alvita nga shembja e një muri humbën jetën dy persona.

Një tjetër person ka humbur jetën në Guidonia të Romës ndërsa nga rrëzimi i një peme në San Sebastiano al Vesuvio lëndime pësuan një nënë me të birin e saj.

Te fundit nga kategoria


Kthehu lart